Najważniejsze wideo w epj24

29-letni pirat drogowy zatrzymany w Rekli. Kierowca już został bez prawa jazdy

kpp-radomsk_20230525-075545_1
fot. poglądowe/ Policja

Nieodpowiedzialnością i brawurą popisał się 29-letni kierowca Volkswagena, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Drogowy pirat już został bez prawa jazdy, będzie też musiał głęboko sięgnąć do kieszeni, bo mundurowi wystawili mu solidny mandat. 

W sobotę, 10 lutego w godzinach południowych podczas pomiaru prędkości pojazdom przejeżdżającym przez miejscowość Rekle, pajęczańska „drogówka" wyeliminowała z ruchu 29-latka, mieszkańca naszego powiatu, który w obszarze zabudowanym pędził osobowym volkswagenem z prędkością 107 km/h. 

- Konsekwencje jakie spotkały kierowcę, który zlekceważył obowiązujące przepisy to na trzy miesiące zatrzymane uprawnienia do kierowania. Ponadto zgodnie z taryfikatorem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł i otrzymał 13 punktów karnych - informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej komendy policji. 

Policja niezmiennie apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Obecne warunki panujące na drogach są trudne, jezdnia jest mokra, miejscami śliska. Bezwzględnie należy jeździć wolniej i ostrożniej.