Najważniejsze wideo w epj24

78- letni rowerzysta wjechał pod koła ciężarowej naczepy. Nie żyje

0000
KPP Pajęczno

Tragedia na drodze krajowej 42 w Działoszynie. Pod kołami naczepy ciężarówki zginął 78- letni rowerzysta. Do wypadku doszło w miniony wtorek, 2 lipca.

Było chwilę przed 17.00 kiedy służby ratunkowe otrzymały wezwania na ulicę Częstochowską w Działoszynie. To na tamtejszym skrzyżowaniu z ulicą Podłęczną doszło do tragedii. Jak ustalili obecni na miejscu policjanci:

78-letni kierujący rowerem,  mieszkaniec Działoszyna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności, wymusił pierwszeństwo przejazdu przed prawidłowo jadący zestaw ciężarowy, którym kierował 49-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.- przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek, oficer prasowa pajęczańskiej Policji.

Kierujący ciężarówką w celu uniknięcia zderzenia z rowerzystą zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik. Pomimo tego rowerzysta uderzył w bok naczepy, od której odbił się i przewrócił na jezdnię. Na skutek poniesionych obrażeń rowerzysta śmierć poniósł na miejscu zdarzenia. 

Kierujący ciężarówką trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem.Ciężarówką kierował 49-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.