Najważniejsze wideo w epj24

8 osób nie żyje, blisko 70 zostało rannych - policjanci z Łódzkiego podsumowali czas zimowych ferii

224-188130_mo2-216
KWP Łódź

Policjanci garnizonu łódzkiego podsumowali czas zimowych ferii. Ferie zimowe w województwie łódzkim dobiegły końca. Policjanci podsumowali działania, podczas których dbali o bezpieczeństwo wszystkich podróżujących, eliminując z ruchu 157 nietrzeźwych kierujących, szczegółowo kontrolując 293 autokary przewożące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.

W trakcie ferii policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole na drogach województwa łódzkiego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na: prędkość, trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia tych najmłodszych pasażerów. 

- W trakcie prowadzonych działań poddali kontroli 293 autobusy z czego w 3 przypadkach uniemożliwili dalszą jazdę z uwagi na zły stan techniczny pojazdów - podaje asp. Aneta Błędniak-Kałka z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Jak dodaje funkcjonariusze podczas tych kontroli szczegółowo sprawdzali: stan techniczny pojazdów, liczbę przewożonych pasażerów, ale także czas pracy i odpoczynku kierowców oraz kwalifikacje i dokumenty uprawniające do przewozu osób.

Mimo, iż nad bezpieczeństwem osób przemieszczających się lub wypoczywających w naszym regionie czuwała zwiększona liczba policjantów drogówki, to podczas tych ferii na drogach naszego województwa doszło do 58 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 8 osób, a 66 zostało rannych. Do jednego z najtragiczniejszych zdarzeń, w którym zginęły dwie osoby doszło w powiecie bełchatowskim, gdzie na DK 74 zderzyły się bus i ciężarówka. Więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule>>> Druga ofiara śmiertelna wypadku w Grudnej. Nie żyje kierowca busa

CZYTAJ >>> Śmiertelny wypadek na DK 74: "Siła uderzenia była tak mocna, że bus kilka razy obrócił się na drodze". Nie żyje 38-latek

Jak dodaje asp. Aneta Błędniak-Kałka z wojewódzkiej drogówki, mundurowi podczas działań „Bezpieczne Ferie" nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach, ale brali również udział w licznych spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, prowadząc pogadanki i zajęcia praktyczne z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każde z tych spotkań miało jeden cel, abyśmy wszyscy byli bezpieczni na drodze.

Mimo zakończenia ferii na terenie naszego województwa, policjanci w dalszym ciągu będą prowadzić działania w związku z trwającym do 25 lutego wypoczynkiem zimowym na terenie kraju.