wersja testowa serwisu

Alarm w Starostwie Powiatowym w Opocznie, ewakuowano pracowników i petentów

Alarm w Starostwie Powiatowym w Opocznie, ewakuowano pracowników i petentów
fot. Starostwo Powiatowe w Opocznie

Dzisiaj w godzinach porannych pracownicy i petenci Starostwa Powiatowego w Opocznie zmuszeni byli opuścić budynek. Przyczyną ewakuacji było uruchomienie alarmu przeciwpożarowego.

Zarówno urzędnicy jak i petenci, sprawnie opuścili budynek udając się w wyznaczone miejsce ewakuacji znajdujące się na terenie parkingu. Wicestarosta Maria Barbara Chomicz sprawdzając bezpieczeństwo pracowników jako ostatnia opuściła budynek .

Bardzo sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła na szybkie znalezienie przyczyny alarmu.

- Alarm został uruchomiony z powodu działań PGK (dokonywanie okresowej kontroli ilości i jakości odprowadzanych ścieków bytowych i ścieków przemysłowych oraz kontroli warunków wprowadzania ścieków do urządzeń kanalizacyjnych poprzez dokonywanie zadymienia w celu eliminacji prawem zakazanego odprowadzania wód opadowych). W związku z tymi działaniami dym przedostał się do pomieszczeń w budynku Starostwa Powiatowego w Opocznie w Wydziale Komunikacji i Transportu - wyjaśniają przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Opocznie.

Po opanowaniu zagrożenia, sprawdzeniu i przekazaniu przez PSP budynku starostwa, wszyscy mogli bezpiecznie powrócić do swoich miejsc pracy.