wersja testowa serwisu

Anna Wieczorek promuje gminę Strzelce Wielkie. Sportsmenka otrzymała wsparcie od władz

wiec

Wiele razy na arenie gminnej, powiatowej, wojewódzkiej jak i krajowej mogliśmy podziwiać występy uzdolnionej młodzieży z terenu Gminy Strzelce Wielkie. Poza młodymi muzykami z Młodzieżowej Orkiestry Dętej, grupą Mażoretek VIVA, którą znamy z licznych sukcesów, zastępem harcerzy i zuchów w Strzelcach Wielkich nie brakuje także miłośników sportu w tym biegaczy. Swoją ciężka pracą i treningami dochodzą do coraz to większych sukcesów chcąc promować Gminę Strzelce Wielkie również w tej dyscyplinie.

Jedną z takich pozytywnie zakręconych osób jest mieszkanka miejscowości Pomiary Anna Wieczorek. Młoda, 20 – letnia dziewczyna od 5 lat trenuje biegi. Jest to bez wątpienia jedna z najstarszych dyscyplin sportowych, a biegi na różnych dystansach są wpisane w program zawodów olimpijskich. To dyscyplina, która ma świetny wpływ na zdrowie człowieka, zmniejsza ryzyko chorób serca i układu krążenia i doskonale modeluje sylwetkę. Nie bez powodu na całym świecie uprawiany jest jogging. Aby rozwijać swój niewątpliwy talent i pasję Ania często treningi rozpoczyna już od wczesnych godzin porannych bez względu na porę roku i pogodę. Samodyscyplina owocuje dobrymi wynikami w zawodach, a także - co daje powody do satysfakcji dobrymi miejscami na podium. Talent to nie wszystko, w dyscyplinach sportowych równie istotna jest ciężka praca bez której żaden sportowiec nie osiągnie pożądanych wyników.

Władze gminy Strzelce Wielkie mając na uwadze zaangażowanie, talent wiarę w sukces młodej biegaczki na mocy zawartej w dniu 14.04.2021 r umowy przekażą Annie Wieczorek kwotę 3 tys. zł. Sportsmenka będzie promować swoją gminę podczas zawodów, w których weźmie udział. Jak mówi wójt Gminy Marek Jednak: czerpiąc z nieskończonej mądrości przysłów polskich powiem „gdy się z chęcią zejdzie praca tam się hojnie trud opłaca". Zacytuję też klasyka, który prawie 800 lat przed naszą erą wskazywał „staraj się być doskonały i lepszy od innych". Wierzę w naszą gwiazdę na razie wschodzącą. – dodaje wójt.

W niedługim czasie liczę na pełen blask czego serdecznie życzę. Jestem przekonany, że warto inwestować w osoby charakteryzujące się tyloma przymiotami dla których reprezentowanie i promocja naszej Gminy to powód do dumy.

Mieszkanka Gminy Strzelce Wielkie jest jedną z najmłodszych zawodniczek startujących w biegach ulicznych i zawodach z naszego regionu, i jak sama mówi - swoją pasję chciałaby w przyszłości powiązać również z życiem zawodowym. Od dwóch lat młoda sportsmenka jest członkinią „Klubu Biegacza Warta" skupiającego miłośników tej dyscypliny sportu z całego regionu. Przez te 5 pracowitych lat Ania uczestniczyła w zawodach sportowych praktycznie w całym kraju. Jak zaczęła się jej przygoda ze sportem? „Od dziecka byłam ruchliwym i pełnym energii dzieckiem – mówi Ania. Rodzice starali się jak mogli żeby wypełnić mój czas - dodaje. Pewnego razu znalazłam ogłoszenie Klubu Biegacza i postanowiłam spróbować. Początki nie były łatwe, ale ludzie i atmosfera w Klubie bardzo mi pomogły. Wszyscy mnie dopingowali i wspierali, dzięki czemu poczułam ducha walki i uwierzyłam, że można spełniać marzenia".

Zapytana o dotychczasowe osiągniecia z łatwością wymienia szereg zawodów w których wzięła udział i zajmowała naprawdę wysokie pozycje: w 2019 r. 2 miejsce na dystansie 8 km w II Cross Wokół Małego Giewontu w Olsztynie, następnie Bieg Zajączkowski i 3 miejsce w kategorii wiekowej 16-19 lat, I Bieg Wolności Rząśnia gdzie zajęła 2 miejsce, 29 czerwca 2019 r. debiutowała w biegu górskim Śnieżka w Karpaczu na dystansie 18,5 km i na metę wbiegła z czasem 2 godz. i 32 min. Podczas Pomarańczowego Dnia Sportu w Sieradzu wygrała w swojej kategorii wiekowej na dystansie 5km, były również miejsca na podium w Cross Patówka w Dylowie Rządowym, Biegu Jesiennym im. red Tomasza Hopfera w Parzymiechach, Szybkiej Piątce w Konopiskach, Bełchatowskiej Piętnastce (wygrała na dystansie 15km), I Biegu ogólnopolskim po strefie w Radomsku gdzie zajęła 2 miejsce. To tylko zawody w których Anna Wieczorek uczestniczyła w roku 2019. Rok 2020 mimo pandemii również obfitował w liczne sukcesy: min: TRAIL KAMIEŃSK - 6 KM i bardzo dobre 62 miejsce na 230 uczestników, udział w Półmaratonie Radomszczański, III Cross wokół Małego Giewontu Olsztyn, Pierwszy Radomszczański Towarzyski Maraton, Radomsko Extreme 2020 - III Radomszczański Bieg Ekstremalny, Podlesice - Jurajski Festiwal Biegowy, Falstart Rudniki Dystans.


Ania Wieczorek w tym roku została laureatką Plebiscytu Sportowego Dziennika Łódzkiego otrzymując I miejsce w kategorii Sportowiec Dekady – Kobiety w powiecie pajęczańskim. Awansując do etapu wojewódzkiego plebiscytu Ania uplasowała się na bardzo dobrym 12 miejscu, a 24 kwietnia wystartuje na Mistrzostwach Polski w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie) na dystansie 10 km w swojej grupie wiekowej.

Jako biegaczka Klubu Warta jest bardzo lubiana przez koleżanki i kolegów. Zapytany o swoją podopieczną prezes Klubu Jacek Mruszczyk mówi: jest to osoba która na pewno robi kolosalny postęp, bardzo sumienna w swoich treningach i myślę, że w niedalekiej przyszłości możemy być świadkami naprawdę ciekawych wyników z jej strony. Zaangażowana, pasjonatka biegania, promująca gminę i powiat.. Życzę jej wielu sukcesów na arenie ogólnopolskiej i nie tylko – dodaje Jacek Mruszczyk.

Źródło: Gmina Strzelce Wielkie