wersja testowa serwisu

Awantura przy Reformackiej w Wieluniu. Pobili mężczyzn i uciekli, poszkodowani w ciężkim stanie trafili do szpitala

264-120566
fot. KPP w Wieluniu

Wieluńscy policjanci zatrzymali dwóch 21-latków podejrzanych o pobicie dwóch mężczyzn. W następstwie tego zdarzenia, jeden z pokrzywdzonych 39-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

18 września 2020 roku o godz. 22:40 dyżurny wieluńskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn w Wieluniu na ul. Reformackiej. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam grupę osób oraz dwóch pobitych mężczyzn. Jeden z nich był nieprzytomny z kolei drugi miał obrażenia głowy. Przybyła na miejsce karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonych do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej.

Policjanci natychmiast zaczęli wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Ustalili jego przebieg, z którego wynikało, że pokrzywdzeni siedzieli na ławce na plantach znajdujących się przy ul. Reformackiej w Wieluniu. W pewnym momencie bez żadnego konkretnego powodu zostali zaczepieni przez trójkę mężczyzn z grupy młodych ludzi, którzy również przyszli na planty. Najpierw doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, a następnie do rękoczynów.

Trójka napastników rzuciła się na nich uderzając pięściami po głowie oraz kopiąc 33-latka w brzuch. W wyniku tego pobicia jeden z pokrzywdzonych 39-letni mieszkaniec Wielunia stracił przytomność i z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala, z kolei drugi doznał urazu w okolicy głowy.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców tego pobicia. Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego, ustalono że odpowiedzialnymi za to zdarzenie są trzej mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Już następnego dnia dwójka z nich została zatrzymana. Byli to dwaj 21-letni mieszkańcy powiatu wieluńskiego. Obaj trafili do policyjnego aresztu.

Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu i spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 39-latka oraz uszkodzenia ciała 33-latka. Przy czym ich zachowanie zostało zakwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim. Policjanci ustalili dane trzeciego z napastników, jego zatrzymanie jest tylko kwestia czasu.

Za udział w bójce lub pobiciu, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu kodeks karny przewiduję karę do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Wieluniu