wersja testowa serwisu

Bełchatów: Będzie remont kolejnej ulicy, tym razem w obrębie osiedla Zamoście

ul.Brzozowa-9161
UM Bełchatów

Szykuje się remont kolejnej miejskiej ulicy. Mowa o Brzozowej, która nową nawierzchnię, zyska na ponad kilometrowym odcinku. Na realizację zadania miasto pozyskało środki zewnętrzne.

Dofinansowanie, jakie z budżetu województwa łódzkiego trafi do Bełchatowa, to ponad 116 tys. zł. Pieniądze będą wykorzystane na modernizację fragmentu ulicy Brzozowej, która łączy miasto z Gminą Bełchatów. 

- Z tej wiadomości na pewno ucieszą się mieszkańcy osiedla Zamoście, ale też Grocholic. Za kilka miesięcy ulicą Brzozową będzie się podróżować znacznie lepiej. Zaplanowany remont z pewnością podniesie jakość i stan techniczny tej ulicy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Modernizacji doczeka się ponad kilometrowy odcinek od granic miasta. Położona zostanie na nim mieszkanka emulsyjno-grysowa. Tego rodzaju nawierzchnie można spotkać m.in. na ulicach w os. Ludwików.

Miasto planuje, by roboty na Brzozowej ruszyły jeszcze w wakacje. 

- Cieszę się, że na realizację tego zadania zdobyliśmy środki zewnętrzne. Dzięki temu możemy zmodernizować Brzozową jeszcze w tym roku – podsumowuje wiceprezydent Matyśkiewicz.