Czarna seria na drogach w regionie: Trzy wypadki, kilkoro poszkodowanych i ogrom służb w akcji [Foto]

Czarna seria na drogach w regionie: Trzy wypadki, kilkoro poszkodowanych i ogrom służb w akcji [Foto]
KP PSP i KPP Radomsko

Fatalna środa na drogach powiatu radomszczańskiego. Od rana w regionie doszło już do trzech wypadków drogowych.Czarna seria ruszyła tuz przed godziną 8.00 rano. Wmiejscowości Borki w gminie Gidle na drodze krajowej 91 doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym Oplem. 

- Kierujący pojazdem marki Opel, 24-latek mieszkaniec powiatu radomszczańskiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i doprowadził do zdarzenia z pojazdem ciężarowym marki Renault za kierownicą którego siedział 28-latek mieszaniec powiatu piotrkowskiego. W wyniku zderzenia pojazdy wjechały do przydrożnych rowów - poinformował o szczegółach wypadku Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Kierowca ciężarówki nie wymagał pomocy medycznej. Natomiast w osobowym Oplu została uwięziona kobieta. Przybyłe na miejsce służby wydostały poszkodowaną z pojazdu.

Na miejscu pracowały cztery zastępy pożarnej, pogotowia i policja. Sprawca został ukarany mandatem. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Utrudnienia w ruchu w miejscu wypadku na DK 91 trwały ponad godzinę.

Niespełna pół godziny później, o 8.12 strażacy i policja zostały powiadomione o kolejnym wypadku, tym razem doszło do niego w gminie Przedbórz. W miejscowości Piskorzeniec zderzyły się bus marki Renault i osobowy Ford Mondeo.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 45-letni mężczyzna, kierowca dostawczaka nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zderzył się z pojazdem marki Ford Mondeo, którym kierował 66-latek z Przedborza. Mężczyzna trafił do szpitala w Radomsku. Na miejsce wypadku wezwano także śmigłowiec LPR i trzy zastępy strażaków. Kierowcy obupojazdów bylitrzeźwi.

Z kolei o godzinie 12.20 strażacy ponownie interweniowali w gminie Godle, gdzie w miejscowości Ruda w gminie Gidle doszło do wypadku z udziałem samochodu dostawczego. Samochód dostawczy marki renault wpadł w poślizg, finalnie dostawczakwpadł do rowu i przewrócił sięna bok.

- Poszkodowany został 72-letni mężczyzna – mówi Marek Jeziorski, oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

Źródło fot.: KP PSP Radomsko, KPP Radomsko