Czy ktoś wyrzucił z samochodu psa?! Sprawę zdarzenia z Ostrołęki bada pajęczańska policja!

pies_kafel
Ostrołęka gm Sulmierzyce/ Facebook

Czy ktoś intencjonalnie porzucił psa wyrzucając do z samochodu? To sprawdzają pajęczańscy policjanci, którzy przyjęli zawiadomienie od mieszkańca Ostrołęki w gminie Sulmierzyce o zdarzeniu. Mundurowi, co potwierdziła nam dziś rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie, zajmują się sprawą do której doszło w miniony czwartek, 11 stycznia. Na razie o jednoznacznych wnioskach mówić nie można.

Jeśli rzeczywiście doszło do porzucenia, to zgodnie z prawem sprawcy tego bestialskiego czynu może grozić kara nawet 3 lat więzienia, bo takie postępowanie traktowane jest po prostu jako jedna z form znęcania się nad zwierzętami. Ale czy rzeczywiście taki przebieg miała sytuacja w Ostrołęce?

- Prowadzone są czynności wyjaśniające i chce to wyraźnie podkreślić - wyjaśniające. Osoba zgłaszająca poinformowała nas o takim incydencie i pracujemy nad sprawą. Zgłoszenie wpłynęło do naszej komendy w miniony piątek, 12 stycznia - przekazuje naszej redakcji 

Czyli tego samego dnia, którego w mediach społecznościowych, na jednym z facebookowych profili opublikowano informację wraz z załączonymi fotografiami porzuconego, średniej wielkości psa. W poście umieszczone jest także fotografia samochodu, z którego czworonóg miał być wyrzucony. Miejsce, w którym zarejestrowano zdarzenie, jest na skraju miejscowości, gdzie jest już niewiele mieszkalnych zabudowań.

Publikujący wpis proszą o sprawdzenie monitoringów i podzielenie się ewentualnymi informacjami czy to na temat zwierzaka czy na temat pojazdu, który jest uchwycony na nagraniach. Z podobnym apelem wychodzą pajęczańscy policjanci, którzy proszą o zgłaszanie jakikolwiek faktów na temat okoliczności zdarzenia.

Niestety, w tej chwili nie dysponujemy informacjami o losie zwierzaka.

Wklej tutaj kod osadzenia...