wersja testowa serwisu

Czy w Pajęcznie powstaną niskoczynszowe mieszkania? Gmina chce ich wybudować aż 60!

mieszkania-Pajeczno
Pixabay/ UM Pajęczno

W ramach realizacji zapisów porozumienia, zawartego 26 października tego roku przez burmistrza Pajęczna z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w miniony wtorek odbyło się spotkanie robocze dotyczące przyszłości budowy mieszkań niskoczynszowych między innymi w gminie Pajęczno. W naradzie uczestniczył Adam Stachera, zastępca burmistrza pajęczańskiego. Czego dotyczyło spotkanie i jakie ustalenia z niego wypłynęły? Szczegóły w poniższym artykule.

9 listopada w siedzibie Urzędu Miasta w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie robocze dotyczące przyszłości budowy mieszkań niskoczynszowych m.in. w gminie Pajęczno, prowadzone przez Przedstawiciela Krajowego Zasobu Nieruchomości. 

Tematyka spotkania dotyczyła utworzeniu spółki w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych, której udziałowcem może zostać samorząd Pajęczna. W naradzie uczestniczył zastępca burmistrza Adam Stachera. Podczas spotkania omówiono projekt umowy spółki. Podstawowym celem działalności przyszłej spółki jest budowanie domów mieszkalnych oraz ich eksploatacja na zasadach najmu. Celem gminnych władz samorządowych jest budowa w Pajęcznie 60 mieszkań niskoczynszowych z możliwością dojścia do własności prze najemców po 15 latach.