Poślizg w oparach marihuany! Do akcji ruszył policyjny pies, a 22-latek z Pajęczna będzie miał się z czego tłumaczyć

Dachowanie w oparach marihuany! Do akcji ruszył policyjny pies, a 22-latek z Pajęczna będzie miał się z czego tłumaczyć
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci zatrzymali 22-latka, który posiadał marihuanę. Mężczyzna w nocy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł samochodem w poślizg i również wpadł z narkotykami. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 19 stycznia o godzinie 2:00 dyżurny pajęczańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu na drodze wojewódzkiej 491. Na miejsce natychmiast wysłał patrol policji. 

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 22-letni kierujący pojazdem mitsubishi, mieszkaniec Pajęczna, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie wjechał do rowu, a pojazd przewrócił się na bok. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Podczas rozpytania i ustalania okoliczności zdarzenia mundurowi wyczuli woń marihuany - mówi Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

POLECAMY >>> Dostał prawo jazdy 4 miesiące temu, już stracił je na 3 najbliższe! Nastoletni pirat gnał w zabudowanym jak szalony

Przeszukanie 22-latka potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Ujawniono przy nim susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że to marihuana. 

- Łącznie zabezpieczono prawie 4,5 gramów tego narkotyku. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania oraz pojazdu, do których wykorzystano psa służbowego do wykrywania zapachów narkotyków, policjanci ujawnili dodatkowo 4 woreczki suszu, które zostały przekazane do laboratorium kryminalistycznego celem wykonania szczegółowych badań - dodaje Mielczarek.

CZYTAJ TAKŻE >>> Odcinkowy pomiar na DK 74 bije rekordy "popularności". Szokujące jest porównanie z 2021 rokiem!

Ponadto od kierującego pobrano krew do dalszej analizy w celu ustalenia, czy mężczyzna kierując pojazdem nie znajdował się pod działaniem środków odurzających. 22-latek został zatrzymany, usłyszał już zarzuty. Sprawą zajmują się działoszyńscy policjanci. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.