Damian Skupiński z komisariatu w Działoszynie reprezentantem Polski na Mistrzostwach Europy Policji w Lekkoatletyce

epj
KPP Pajęczno

Policjant z działoszyńskiego komisariatu będzie reprezentantem polskiej policji na Mistrzostwach Europy Policji w Lekkoatletyce, które odbędą się w czeskiej Pradze. Posterunkowy Damian Skupiński bieganie trenuje od 5 lat, na przestrzeni tego czasu już udało mu się osiągnąć kilka sportowych sukcesów.Jego znakomita kondycja to także niebywały atut, który przedkłada się na codzienną służbę.

Post. Damian Skupiński to młody policjant, pełniący służbę od 1,5 roku. Obecnie pracuje w Komisariacie Policji w Działoszynie w Wydziale Patrolowo – Interwencyjnym. Poza służbą swój wolny czas poświęca na treningi w bieganiu. Zamiłowanie do tej dyscypliny narodziło się już w szkole średniej w I klasie technikum. Damian z uśmiechem na twarzy wspomina tamten czas.

- Złapałem zajawkę od swojej pierwszej trenerki pani Agnieszki Kucyk, która zabrała mnie na zawody - zaznacza Damian Skupiński.

Osiągnął wówczas pierwszą wygraną w sportowych zawodach w Krzepicach, wygrał bieg na 1 milę. Jako nastolatek interesował się innymi sportami. Poza bieganiem grał również w piłkę. W kolejnych latach biegając zaczął odnosić początkowo mniejsze z czasem coraz większe sukcesy. Teraz wygrywa już maratony. Na swoim koncie ma takie osiągnięcia jak I miejsce w III Mistrzostwach Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych czy złoto w Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w biegach przełajowych.

Damian doskonale łączy swoją pasję z mundurem. Są dni, podczas których trenuje dwa razy dziennie, zdarzają się tygodnie, w których przebiegnie 180 km. Jak sam mówi nie robi nic „na siłę". Treningi dają mu radość, sukcesy satysfakcje i dzięki temu robi to co lubi. 

- Sukcesy Damiana nie przeszły obojętnie również w naszej formacji mundurowej. Został zauważony przez Komendę Główną Policji i powołany do reprezentacji polskiej Policji w lekkoatletyce. Jego poziom umiejętności w lekkoatletyce został zweryfikowany na policyjnym zgrupowaniu sportowym w Szczyrku. Tam Damian pokazał co potrafi. Został powołany do udziału w Mistrzostwach Europy Policji w Lekkoatletyce, które odbędą się pod koniec sierpnia bieżącego roku w Pradze. Wszyscy, szczególnie koledzy i koleżanki z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie życzymy kolejnych sukcesów i medali - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek, oficer prasowy KPP Pajęczno.

Jako redakcja oczywiście przyłączamy się do tych życzeń, trzymając kciuki za start w Pradze!