wersja testowa serwisu

Dni Miasta i Gminy Działoszyn odwołane. Pieniądze zostaną przekazane na zakup respiratora

koncert4

Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn, Rafał Drab, wspólnie z Radą Miejską, podjął decyzję o odwołaniu tegorocznych Dnia Miasta i Gminy Działoszyn.

- Organizacja tego typu imprezy masowej wiąże się z wieloma niewiadomymi. Kryzys gospodarczy, będący efektem pandemii koronawirusa, spowoduje znaczny wzrost cen, co przełoży się na wzrost kosztów planowanych w związku z organizacją Dni Działoszyna. Ponadto w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy sytuacja się ustabilizuje - informuje Burmistrz Rafał Drab.

Jednocześnie władze Działoszyna postanowiły pozytywnie odpowiedzieć na apel SPZOZ w Wieluniu i zdecydowały o przekazaniu 100 000 złotych na zakup respiratora oraz środków ochrony osobistej.

- Mamy nadzieję, że nasze decyzje przyczynią się do pomocy osobom potrzebującym natychmiastowego wsparcia. Liczymy na Państwa wyrozumiałość w decyzji podjętej przez samorząd Miasta i Gminy Działoszyn. Jednocześnie apelujemy o dostosowanie się do obostrzeń wydanych przez Rząd w związku z pandemią koronawirusa na terenie naszego kraju - dodał Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn, Rafał Drab.