Druhowie z OSP Rząśnia zbierają elektrośmierci! Cel zbiórki szczytny i w duchu eko

phone-2920775_1280
fot. ilustracyjne/ Pixabay

Ochotnicza Straż Pożarna w Rząśni bierze udział w ogólnopolskiej akcji zbiórki elektrośmieci. Druhowie zachęcają do wspierania inicjatywy, która jest dziecinnie prosta w swych zasadach.

Ogólnopolska zbiórka elektrośmieci jest formą wsparcia Ochotniczych Straży Pożarnych w pozyskaniu dodatkowych środków finansowych na jej działalność, która bardzo często wykracza poza typowe działania ratowniczo – gaśnicze i przybiera postać aktywności na rzecz całych społeczności lokalnych w bardzo wielu obszarach.

- Jeżeli posiadają Państwo w domu „śmieci elektryczne" mogą je Państwo dostarczyć samodzielnie do remizy OSP w Rząśni od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00 lub zgłosić konieczność ich odbioru - informują druhowie z OSP Rząśnia.

Strażacy podają numer kontaktowy w przypadku potrzeby odbioru odpadów. Dzwonić można pod numery telefonu: 608-611-376 lub 607-408-490.Za każdą zebraną tonę OSP otrzyma środki finansowe na swoją działalność. Patronat nad akcją objęło Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe.