Dzielnicowy z Działoszyna ruszył do szkół i przedszkoli! Cel spotkań: bezpieczeństwo najmłodszych

250-17772_20230918-162816_1
KPP Pajęczno

Od początku września na terenie placówek oświatowych powiatu pajęczańskiego, w ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły", policjanci przeprowadzają liczne spotkania edukacyjno-profilaktyczne. Dzielnicowy z Działoszyna rozmawiał z przedszkolakami oraz najmłodszymi uczniami o bezpieczeństwie. Dzieci są najważniejsze i dlatego zawsze będziemy wspierać rodziców w ich edukację.

W trakcie trwania drugiego tygodnia nowego roku szkolnego, działoszyński dzielnicowy odwiedził Publiczne Przedszkole, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Działoszynie, Szkołę Podstawową w Kolonii Lisowice ucząc najmłodszych jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

- W ramach prowadzonych działań ,,Bezpieczna droga do szkoły" policjanci przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego, które obowiązują zarówno pieszych jak i rowerzystów. W trakcie spotkań zwracają szczególną uwagę na to, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Mundurowi przypominają uczniom, aby idąc do szkoły unikali rozmów z nieznajomymi, przechodzili przez ulicę w wyznaczonych miejscach stosując zasadę ograniczonego zaufania oraz aby bez względu na pogodę zawsze nosili na ubraniu bądź plecaku elementy odblaskowe. Uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachować się w przypadku napotkania bezpańskiego, agresywnego psa. 

- Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych! Apelujemy do rodziców, nauczycieli i przede wszystkim do dzieci o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na drodze. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zapewnić najmłodszym bezpieczne dotarcie do szkoły i z powrotem! - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.