wersja testowa serwisu

Gmina Sulmierzyce w trosce o najmłodszych mieszkańców wybuduje żłobek!

zlobek-864x380
UG Sulmierzyce

Za nieco ponad rok rodzice najmłodszych mieszkańców gminy Sulmierzyce będą mogli posłać swoje pociechy do gminnego żłobka. W lutym tego roku gmina podpisała umowę na zaprojektowanie i wybudowanie nowoczesnego obiektu służącego do sprawowania opieki nad dziećmi do lat 3. 

Projekt pod nazwą „Budowa żłobka w technologii pasywnej w miejscowości Sulmierzyce" zakłada powstanie wolnostojącego budynku żłobka w pełni wyposażonego, dostosowanego dla osób niepełnosprawnych wraz z niezbędną infrastrukturą oraz zagospodarowaniem terenu. 

- Cechą jego pasywności jest wykorzystanie wszystkich naturalnych sposobów pobierania i magazynowania potrzebnej energii do poprawnego, oszczędnego funkcjonowania obiektu - informują gminni urzędnicy. 

Koszt realizacji inwestycji opiewa na kwotę 4.450.000,00 zł, a dofinansowanie w ramach RPO WŁ na lata 2014-2020 zgodnie z podpisaną umową wynosi 3.226.691,09 zł.  Termin zakończenia robót planowany jest na sierpień 2022 roku.

Wykonawcą budynku żłobka jest konsorcjum firm: Lider – Piotr Machalewski i Witold Świtkowski Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe „WIKTOR" Sp. J. z/s w Radomsku, ul. Kolejowa 8, Partner – ECO-TEAM Sp. z o. o. Sp. k. z/s w Częstochowie przy ul. Jagiełły 60.