Najważniejsze wideo w epj24

III Zlot Morsów Województwa Łódzkiego: Tym razem lodowate kąpiele w Słoneczku. Trwają przygotowania do największej imprezy w regionie

IMG_8956

Ta data zapewne jest już zarezerwowana w kalendarzach wielu morsów... Za niespełna miesiąc, 10 marca odbędzie się już III Zlot Morsów Województwa Łódzkiego. Tym razem amatorzy zimowych kąpieli spotkają się w Piotrkowie Trybunalskim. Organizatorzy zapraszają na kąpielisko Słoneczko na jedną z największych imprez morsowych naszego województwa! 

Pierwsze edycje imprezy odbyły się w Rybakówce i Lisowicach w powiecie łódzkim wschodnim. Tym razem morsy przyjadą do powiatu piotrkowskiego. Na kąpielisku Słoneczko można się spodziewać zdecydowanie więcej niż tylko lodowatych zanurzeń!  Zadbano o ty, by impreza obfitowała nie tylko w atrakcje muzyczne, kulinarne, ale i charytatywne.

- Morsy zawsze pomagają! Dlatego podczas III Zlotu Morsów Województwa Łódzkiego zbieramy pieniądze na leczenie Ani Bernackiej - 27-latki z Przedborza, która zmaga się z chorobą AVM - (malformacja tętniczo-żylna). Pieniądze zebrane podczas licytacji pomogą w kontynuacji leczenia w klinice w Essen - przekazują organizatorzy wydarzenia.

W programie:

  • 10:00 - przywitanie przybyłych gości, rejestracja morsów
  • 11:15 - rozgrzewka, 1 wejście do wody
  • 12:00 - konkurs „Bieg rodzica z dzieckiem"
  • 12:30 - wspólna zabawa pod sceną
  • 13:00 - licytacje charytatywne dla Ani
  • 13:30 - rozgrzewka, 2 wejście do wody, połączone z samobadaniem piersi - Amazonki
  • 14:00 - wybór najlepszego przebrania
  • 14:20 - wybór najmłodszego i najstarszego Morsa
  • 14:30 - koncert zespołu DISTRICT PTHC
  • 15:30 - PARADA MORSÓW


Organizatorzy zadbali też o szczegóły związane z morsowaniem - będą przebieralnie i mobilna sauna. W programie dodatkowych atrakcji aż roi sie od propozycji. Będą wspaniałe konkursy, pokaz baniek mydlanych, a nawet wystawa Broni Historycznej Filmowej. Najmłodsi mogą liczyć na malowanie buziek, watę cukrową i po popcorn. Na miejscu zapłonie ognisko, będzie można zjeść kiełbaskę, ale także napić się herbaty, zjeść gorącą zupę.

Wsparcie i zabezpieczenie medyczne na miejscu, OSP ORW Piotrków Trybunalski, OSP Sulejów, WOPR w Piotrkowie Trybunalskim

Organizatorami tegorocznego III Zlotu Morsów są Wierzejskie Morsy Piotrków Trybunalski, Ośrodek Sportu i Rekreacji OSIR w Piotrkowie Trybunalskim. Wsparcia organizacyjnego udzielają: Morsy TUSZYN Wikingowie, Morsy z Lisowic oraz Lodowate Babeczki z powiatu bełchatowskiego.

Strona wydarzenia w mediach społecznościowych >>> KLIKNIJ

Poniżej prezentujemy wideorelację z ubiegłorocznej edycji Zlotu, który obył się w Lisowicach.

Wklej tutaj kod osadzenia...