wersja testowa serwisu

Jedyna w województwie klasa o cyberbezpieczeństwie powstanie w LO w Ozorkowie

Zrzut-ekranu-2020-07-08-o-13.12.24
fot. Starostwo Powiatowe w Zgierzu

Od września 2021 roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Ozorkowie będą mogli zdobywać wiedzę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i nowoczesnych technologii informatycznych.

Powiatowa szkoła, jako jedyna w woj. łódzkim i jedna z szesnastu szkół w całym kraju, otrzymała certyfikat Ministerstwa Obrony Narodowej CYBER.MIL.

Program nauczania zakłada kształcenie uczniów z zakresu informatyki, podstaw kryptografii, algorytmiki, cyberbezpieczeństwa, zarządzania bezpieczeństwem danych i informacji.

Uczniowie zyskają wiedzę i kompetencje z obszaru współczesnych zagrożeń cyfrowych, bezpieczeństwa systemów informacyjnych, kryptograficznych aspektów ochrony danych oraz zarządzania ryzykiem w zakresie cyberbezpieczeństwa – mówi Anna Plaskota, dyrektor szkoły. Nadzór merytoryczny nad nowatorskim projektem sprawować będą Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz Wojskowa Akademia Techniczna.

Jak przekonuje szkoła absolwenci klasy, w przyszłości, powinny z powodzeniem ubiegać się o przyjęcie na uczelnie wojskowe i cywilne zajmujące się bezpieczeństwem technologii informatycznych, a także stać się specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zgierzu