Karambol w Łasku: Policja przekazuje wstępne ustalenia. Kierowcy z osobówek nie mieli szans uniknąć zderzenia

kafel
KP PSP Łask, KPP Łask

Wracamy do tragicznego wypadku do jakiego doszło w poniedziałek, 28 listopada na ulicy Leśników Polskich. Dziś swoje wstępne ustalenia przekazała łaska policja, która pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia, w którym śmierć na miejscu poniósł 47-letni kierujący samochodem ciężarowym. 

Do zdarzenia doszło 28 listopada, około godziny 15:30 na ulicy Leśników Polskich w Łasku, na odcinku drogi DW482. O zdarzeniu można przeczytać w tym artykule >>> Ciężarówka zderzyła się z czterema osobówkami. 47-letni kierowca zginął na miejscu.We wtorek rano łaska policja przekazała wstępne ustalenia dotyczące tej drogowej tragedii.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 47-letni kierowca samochodu ciężarowego marki MAN jadąc z Łasku w stronę Pabianic zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z czterema samochodami osobowymi (Toyota, BMW, Skoda Fabia i Skoda Citygo). Pojazdy te jechały swoim pasem ruchu jeden za drugim w kierunku Łasku. Następnie ciężarówka po uderzeniu w auta wróciła na swój pas ruchu i zjechała do przydrożnego rowu zatrzymując się - informuje Katarzyna Staśkowska z KPP Łask.

Niestety pomimo natychmiastowej pomocy i reanimacji 47-letni kierowca samochodu ciężarowego zmarł. 

- Policjanci na miejscu wykonali oględziny pojazdów, miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków. Dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni prowadzone postępowanie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Łasku - dodaje rzeczniczka łaskiej policji. 

Na kanwie tej tragedii, policjanci apelują do kierowców, by dbając o swoje i innych uczestników ruchu bezpieczeństwo wsiadali za kierownicę wypoczęci. Dobre zdrowie i nienaganna kondycja fizyczna stanowią istotne czynniki wpływające na to co dzieje się na drodze. 

- Obniżony stan zdrowia zwiększa ryzyko wypadku, również tych, których kierowca mógłby z łatwością uniknąć. Choroby serca, bóle pleców, cukrzyca, nerwica, choroby krążenia zwiększają ryzyko wypadku powodując pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdu. Kierowcy - mowa tu w szczególności o zawodowych - stanowią grupę zwiększonego ryzyka wystąpienia zawału, a serca kierowców są wyraźnie starsze niż wskazuje na to ich metryka.Warto pamiętać, że brak snu i odpowiedniego wypoczynku znacząco zwiększają ryzyko wypadku na drodze - wyjaśnia Katarzyna Staśkowska z KPP Łask.