wersja testowa serwisu

Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie zatrzymał sprawców pobicia

Zrzut-ekranu-2020-11-12-o-09.14.42
fot. KPP w Pajęcznie

We wtorek, 10 listopada  będący w czasie wolnym od służby insp. Karol Mielczarek jadąc ulicą tysiąclecia w Radomsku zauważył trzech mężczyzn, którzy kopali swoja ofiarę. Podjął interwencję i zatrzymał dwóch z trzech sprawców pobicia.

Do zdarzenia doszło 10 listopada 2020 roku około godziny 21.00 w Radomsku na ul. Tysiąclecia. Idący ulicą 35-letni mieszkaniec Radomska został zaczepiony przez grupę trzech mężczyzn. Jeden z nich podszedł do pokrzywdzonego i uderzył go ręką w twarz. Gdy 35-latek zaczął uciekać wszyscy trzej sprawcy pobiegli za nim. Jeden ze sprawców przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie cała trójka zaczęła go kopać po głowie i całym ciele.

Zdarzenie to widział, będący w czasie wolnym od służby, Komendant Powiatowy Policji w Pajęcznie insp. Karol Mielczarek. Zatrzymał on swój samochód i informując sprawców, że jest policjantem rozpoczął interwencję. Pomógł pokrzywdzonemu uwolnić się od napastników, a następnie zatrzymał dwóch z trzech agresorów.

Po zatrzymaniu pierwszego mężczyzny używając plastikowej opaski unieruchomił jego ręce. Po chwili zatrzymał drugiego ze sprawców, który usiłował uciec z miejsca zdarzenia i stawiał czynny opór w trakcie zatrzymania usiłując się wyrwać policjantowi. Mimo to został on obezwładniony i po chwili przekazany mundurowym, którzy przyjechali na miejsce.

Zatrzymani sprawcy to dwaj bracia w wieku 29 i 21 lat. Trzeci sprawca został zatrzymany następnego dnia i okazał się nim być 19-letni mieszkaniec Radomska. Cała trójka usłyszała zarzuty pobicia za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Pajęcznie