Kompletnie pijani rodzice opiekowali się 5-latkiem. Sprawą zajmie się Sąd

Kompletnie pijani rodzice opiekowali się 5-latkiem. Sprawą zajmie się Sąd

Kompletnie pijani rodzice sprawowali opiekę nad 5-letnim synem. Dzieckiem zaopiekowała się znajoma rodziny. Sprawą zajmie się sąd. Śledczy sprawdzają również czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia.

We wtorek (21 listopada) dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie gminy Masłowice nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad swoim małoletnim synem. O sytuacji zaalarmowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Opiekunowie dziecka na miejscu zostali przebadani policyjnym alkomatem i okazało się, że 47-latka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a 33-latek prawie 3,5 promila. W tym stanie zajmowali się swoim dzieckiem. Na szczęście chłopcu nic się nie stało, pieczę nad nim przejęła znajoma rodziny - informuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek. - Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia. Informacja została również przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Radomsku, który zdecyduje w kwestii opiekuńczo – wychowawczej tej rodziny.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem.

- Reagujmy na takie sytuacje, gdyż dzieci nie są w stanie same obronić się przed nagannymi zachowaniami swoich rodziców lub opiekunów - apelują funkcjonariusze KPP w Radomsku.