wersja testowa serwisu

Krok od tragedii w Ostrołęce. Na łące znaleziono mężczyznę, "miał problem z poruszaniem się i widoczne objawy wychłodzenia organizmu"

ZRM2

O mały włos doszło by do tragedii, przed wychłodzeniem 60-letniego mężczyznę, który leżał na łące uratował właściciel jednej z posesji w miejscowości Ostrołęka.

Do zdarzenia doszło wczoraj (9 listopada) o godzinie 10:00. Policjanci otrzymali informację od mężczyzny 39-letniego zgłaszającego mieszkańca Ostrołęki (gm. Sulmierzyce), który na łące niedaleko swojej posesji znalazł leżącego mężczyznę. Początkowo wydawało się że mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze szybko ustalili, że to nie alkohol był przyczyną stanu w jakim znajduje się mężczyzna.

60-letni mieszkaniec gminy Kiełczygłów miał problem z poruszaniem się i widoczne objawy wychłodzenia organizmu na co wskazywały silne drgawki, nie był wstanie powiedzieć skąd się tam wziął, jaki mamy dzień tygodnia i jak pokonał dystans około 20 km od swojego miejsca zamieszkania. Wychłodzony mężczyzna został natychmiast zabrany przez karetkę i przewieziony do szpitala. Dzięki czujności mieszkańca Ostrołęki 60-letni mężczyzna został uratowany przed wychłodzeniem. Gratulujemy obywatelskiej postawy!

Policja przypomina, że na wychłodzenie organizmu szczególnie narażeni są bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

źródło: KPP Pajęczno