Najważniejsze wideo w epj24

"Legendarne Łódzkie": Zbliżają się Pikniki Literackie, poznaliśmy szczegóły atrakcji

pikniki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na pikniki literackie „Legendarne Łódzkie".

Harmonogram:
20 czerwca, 10.00 - 14.00 - Zespół Parkowo-Pałacowego w Działoszynie (ul. Zamkowa 22, powiat pajęczański)
22 czerwca, 10.00 - 14.00 – Skansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie (Kwiatkówek 26A, powiat łęczycki)
2 lipca, 10.00 - 14.00 – Uniejów (przy Termach, powiat poddębicki). Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w programie „Budzi się ludzi" w TVP3 Łódź.

Na odwiedzających czeka moc atrakcji, w tym plenerowe warsztaty literackie „Oficyna Książki" oraz plenerowe zajęcia plastyczne „Worek z legendą"; wspólne czytanie fragmentów legend; zdjęcia przy fotościankach; kolorowanki, rebusy i zabawy literackie, a także strefa relaksu i bookcrossingu.

Dojdzie również do rozstrzygnięcia konkursów: na najlepsze przebranie „W stroju legendy" i plastycznego „Portret legendy" na najlepszą pracę plastyczną ilustrującą wybraną legendę dotyczącą województwa łódzkiego. Więcej o ww. konkursach i zgłoszeniach do nich informowaliśmy TUTAJ.

Organizatorzy i partnerzy: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Uniejowie, Powiatowa Biblioteka Publiczna z/s w Działoszynie, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy, Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu - Biblioteka Pedagogiczna w Zgierzu. Filia w Łęczycy i Filia w Kutnie, Skansen w Kwiatkówku i Grodzisko w Tumie, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.