Czarna seria wypadków w Łódzkiem! Nie żyje 5 osób, 11 jest rannych - koszmarny bilans jednego weekendu [Wideo, Foto]

Czarna seria wypadków w Łódzkiem! Nie żyje 5 osób, 11 jest rannych - koszmarny bilans jednego weekendu [Wideo, Foto]
KP PSP: Brzeziny, Radomsko, Łęczyca

Ostatnie trzy dni upłynęły w Łódzkiem pod znakiem czarnej serii śmiertelnych wypadków. Jak podaje Komenda Wojewódzka w dwunastu zdarzeniach zginęło aż 5osób, a 11 zostało rannych. Tak źle nie było nigdy w trakcie przedłużonego, styczniowego weekendu! Dla porównania, w analogicznym okresie roku ubiegłego w Łódzkiem odnotowano sześć wypadków, w żadnym z nich nie było ofiar śmiertelnych, a rannych zostało sześciu uczestników zdarzeń. Co więc zadziało się w tym roku?

Policjanci odpowiadają jasno i zwięźle - prędkość! 

To właśnie prędkość stanęła na niechlubnym podium przyczyn wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do jakich doszło w miniony weekend na drogach województwa łódzkiego - przekazuje Aneta Błędniak-Kałka z drogówki KWP W Łodzi. 

Czarną serię wypadków w pierwszym długim weekendzie 2022 roku "otworzyła" tragedia na A2 w pobliżu miejscowości Nowostawy Dolne w gminie Dmosin w powiecie brzezińskim. W sobotę, 7 stycznia o godzinie 18.26 na autostradzie w kierunku Poznania po zderzeniu bmw z mercedesem śmierć poniosło dwoje pasażerów bmw, 20-latek i 18-latka, która zmarła w szpitalu. O tym zdarzeniu przeczytasz >> TUTAJ.