Niebezpieczne oblodzenia na drogach Łódzkiego. W całym regonie wydano ostrzeżenia

lod
Pixabay

Uwaga kierowcy w Łódzkiem, w ciągu nadchodzącej nocy i jutrzejszego poranka będzie trzeba się liczyć z niebezpiecznym oblodzeniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia, które obowiązuje w całym naszym regionie. Szczegóły poniżej.

Ze skutkami zamarzania opadów deszczu ze śniegiem i śniegu, jako pierwsi będą się mierzyć mieszkańcy północnych powiatów Łódzkiego. Dla mieszkańców regionów: brzezińskiego, kutnowskiego, łęczyckiego, łowickiego, poddębickiego, skierniewickiego i zgierskiego ostrzeżenie I stopnia obowiązuje od wtorku, 7 marca, od godziny 22.00 do środy, 8 marca d godziny 9.00.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna przy gruncie od -4°C do -1°C - informuje IMGW.

Z kolei w nocy, jak prognozują synoptycy, niebezpiecznie na drogach i chodnikach zrobi się w pozostałej części Łódzkiego. Alert I stopnia obejmie więc powiaty: bełchatowski, łaski, łódzki wschodni, Łódź, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, Piotrków Trybunalski, radomszczański, rawski, sieradzki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski i zduńskowolski.

W tym przypadku ostrzeżenie wydano na 8 marca od godziny 01:00 do godziny 09:00 rano.

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczuze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie od -3°C do -1°C - prognozują synoptycy IMGW.