wersja testowa serwisu

Miał prawie 4 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego. Grozi mu 5 lat więzienia

Miał prawie 4 promile alkoholu, wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci zatrzymali 28-latka, który wsiadł za kierownicę ciągnika rolniczego mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Ponadto miał czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dzięki reakcji przypadkowego świadka, który powiadomił policję, być może na drodze nie doszło do tragedii. Apelujemy o rozsądek i wsiadanie za kierownicę tylko trzeźwym!

12 sierpnia koło godziny 16.30 dyżurny został powiadomiony, że w Złakowie Kościelnym ciągnikiem rolniczym porusza się mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu. Policjanci z ruchu drogowego niezwłocznie pojechali na miejsce.

- Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało 3,8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że 28-latek z powiatu łowickiego ma czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Łowiczu - informują mundurowi. - Mężczyzna zakończył swoją jazdę. Teraz odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu. 28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie na drogach. Dzięki wzorowej postawie obywatelskiej przypadkowego świadka został wyeliminowany z ruchu kolejny nietrzeźwy kierowca. Widząc taką sytuację nie wahajmy się powiadomić policję. W ten sposób można uratować czyjeś zdrowie lub życie, bo przecież po drogach poruszają się także inni użytkownicy dróg. Dzięki reakcji osoby postronnej być może nie doszło do tragedii na drodze.

Ponadto dziś rano, 13 sierpnia około 6.20 w Nieborowie łowiccy policjanci wyeliminowali z drogi kolejnego nietrzeźwego. 31-letni mieszkaniec powiatu łowickiego kierował fiatem ducato mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna utracił uprawnienia do kierowania. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.