wersja testowa serwisu

Mikołaj odwiedził najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Działoszyn

Untitled

Za nami Mikołajki, które niestety były inne niż dotychczas i musiały być podporządkowane epidemii. Niestety nie mogliśmy zaprosić najmłodszych na planowaną wcześniej imprezę, nie mogliśmy również odwiedzić dzieci w placówkach oświatowych.

Udało nam się jednak w miniony poniedziałek tj. 7 grudnia Was odwiedzić. Miejsko – Gminny Dom Kultury w Działoszynie wraz z zaprzyjaźnioną grupą animacyjną Rytmiks odwiedzili gminne przedszkola. Spotkania z Mikołajem odbywały się na dworze, poza placówkami.

Dla większości dzieci samo spotkanie ze świętym Mikołajem jest nie lada atrakcją. W końcu nie co dzień można spotkać starszego pana z okazałą białą brodą i charakterystycznym czerwonym strojem, który porusza się pięknymi saniami. Jeżeli Mikołajowi towarzyszą dodatkowo jego cudowni pomocnicy Śnieżynka, Bałwanek i Elf to uwierzcie Państwo zabawa jest świetna…

Odwiedziliśmy Oddział Przedszkolny w Szczytach, Przedszkole Publiczne w Działoszynie, Żłobek im. Kubusia Puchatka w Działoszynie, Przedszkole im. Jasia i Małgosi w Trębaczewie, Przedszkole Publiczne w Raciszynie (2 oddziały) oraz Oddział Przedszkolny w Kolonii Lisowice.

We wszystkich placówkach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, śpiewały i tańczyły z Mikołajem i jego pomocnikami.

Podczas spotkań dzieci zostały obdarowane pysznymi cukierkami zakupionymi przez Burmistrza Miasta i Gminy Działoszyn p. Rafała Draba. Pan Burmistrz przekazał przez Śnieżynkę mikołajkowe życzenia dla najmłodszych i ich rodzin. Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi.

Podziękowania kierujemy również do dyrektorów placówek oświatowych za miłe przyjęcie oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy za pomoc w organizacji.

I oczywiście Święty Mikołaju dziękujemy za cudowne przeżycia i zabawę do zobaczenia za rok! Pamiętaj, że obiecałeś nas odwiedzić!

ZDJĘCIA: TUTAJ

Źródło: Miasto i Gmina Działoszyn