wersja testowa serwisu

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie dała Noworoczny Koncert

koncert
UG Strzelce Wielkie

Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Strzelce Wielkie pod batutą kapelmistrza Tomasza Dulskiego zgodnie z przyjętą tradycją przygotowała dla Mieszkańców Gminy Strzelce Wielkie koncert kolęd, pastorałek i utworów o tematyce bożonarodzeniowej koncertując w Kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Strzelcach Wielkich.

Koncert w Kościele w Strzelcach Wielkich zagrany w niedzielę 9 stycznia rozpoczęła msza święta w której uczestniczyli zarówno starsi jak również młodsze pokolenie muzyków. Ksiądz proboszcz Andrzej Chwał modlił się zarówno w intencji obecnych członków orkiestry jak również inicjatorów zbiórki prowadzonej na jej powstanie.

Członkowie MOD Strzelce Wielkie co roku starają się czymś zaskoczyć swoją publiczność. Tegoroczne koncerty przygotowane były we współpracy z solistami Panią Małgorzatą Zjawioną, która śpiewała wraz z córką Karoliną, Panem Piotrem Szczęsnym oraz Szymonem Nowakowskim. Koncert muzyków z orkiestry połączony z występem solistów spotkał się z gromkimi brawami i serdecznym przyjęciem wśród zgromadzonej widowni, na której nie zabrakło wójta gminy Strzelce Wielkie Marka Jednaka. Wójt gminy wspomniał
o założycielach orkiestry, ich wizjonerstwie oraz potrzebie utworzenia orkiestry. „Dziękuję za promocję dorobku kulturalnego gminy. To Wy promujecie i reklamujecie naszą gminę uczestnicząc w festynach, festiwalach i konkursach. Uświetniacie swoją obecnością uroczystości gminne i kościelne. Proszę o przyjęcie szczerych wyrazów uznania za trud
i poświęcenie, życzę niesłabnącego zapału przy realizacji kolejnych ambitnych zadań" – dodał wójt.

Na koncertach nie zabrakło dumnych rodziców i dziadków młodych muzyków z Gminy Strzelce Wielkie. Z zadowoleniem przysłuchiwali się zagranym przez swoje pociechy utworom, a jeden z najmłodszych grających uczniów i zaprezentowany przez niego fragment kolędy wywołał radość i oklaski. Orkiestra od lat uczestniczy w najważniejszych wydarzeniach kulturalnych w gminie i obchodzonych świętach. Mieszkańcy gminy przywykli już, że na czele pochodów maszerują muzycy z MOD. Okres Świat Bożego Narodzenia jest jednak wyjątkowym czasem na który muzycy w sposób szczególny przygotowują swój repertuar specjalnie ku zadowoleniu publiczności.

Fotogaleria z koncertu dostępna jest na stronie UG Strzelce Wielkie >>> KLIKNIJ TUTAJ

Źródło: UG Strzelce Wielkie