Na rondzie w Siemkowicach kierowca busa wjechał w motorowerzystę. 73-latek trafił do szpitala

epj
KPP Pajęczno

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na rondzie, brak ostrożności to główna przyczyna groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Siemkowicach na rondzie. Zwracamy się z apelem o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i ostrożność.

W miniony czwartek, 23 listopada w godzinach porannych na rondzie w Siemkowicach doszło do zdarzenia drogowego z udziałem motorowerzysty. 

- Ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów drogówki wynika, że 67-letni kierujący dostawczym citroenem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu na rondzie 73-letniemu motorowerzyście - informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący trzeźwi. Motorowerzysta w wyniku zderzenia doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy naszego powiatu.

- Apelujemy i przypominamy, należy zawsze zbliżając się do skrzyżowania bezwzględnie zachować szczególną ostrożność. Nie możemy pozwolić podczas kierowania pojazdem na roztargnienie, brak koncentracji. Każde nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą niesie za sobą poważne konsekwencje - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek rzeczniczka pajęczańskiej Policji.