Na teren gminy Pajęczno ruszają do pracy kontrolerzy! Co i kiedy będą sprawdzać?

Na teren gminy Pajęczno ruszają do pracy kontrolerzy! Co i kiedy będą sprawdzać?
fot. poglądowe/ Pixabay

W przyszłym tygodniu na terenie gminy Pajęczo specjalistyczna firma będzie realizować zadanie z zakresu inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest.  Jej pracownicy będą wyposażeni w drony, ale także także stosowne dokumenty. Poinformujcie osoby starsze o takowych kontrolach.

Przez dwa tygodnie, począwszy od poniedziałku, 3 lipca do 14 lipca, na terenie posesji zlokalizowanych na terenie całej gminy Pajęczno będzie przeprowadzona inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest. Do naszych nieruchomości mogą zapukać pracownicy firmy GrinIS, którzy będą realizować zadanie powierzone przez burmistrza Pajęczna. Warto poamietać, o tym, że kontrolerzy będą przy sobie posiadać identyfikatory z numerem dowodu osobistego podpisane przez Burmistrza Pajęczna.

- Spis będzie odbywał się bezpośrednio na terenie Państwa posesji oraz przy pomocy drona w celu wykonania pomiarów pokryć dachowych, na których znajdują się wyroby azbestowe. Prosimy także, by do spisu przygotować informacje o posiadanych luzem azbestowych płytach- przekazują pracownicy pajęczańskiego urzędu.

Poinformujcie starszych członków rodzin, czy sąsiadów o takich kontrolach, by nie czuli zagrożenia w związku z pojawieniem się obcych osób w obrębie ich domów.