Narodowe Święto Niepodległości w Pajęcznie. Sprawdź program patriotycznych obchodów

flaga_polska_flaga
Pixabay

W najbliższa sobotę 11 listopada w całej Polsce będziemy celebrować Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji samorząd miasta i powiatu pajęczańskiego zapraszają mieszkańców do czynnego uczestnictwa w obchodach - w tym roku - już 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podniesienie flagi na maszt, wspólne odśpiewanie hymnu, przemówienia, masz święta w intencji Ojczyzny i złożenie kwiatów w miejscach pamięci - to te główne punkty pajęczańskiej odsłony Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystościm będą też towarzyszyć mniej formalne wydarzenia: koncert, projekcja filmu, ognisko i bieg - każdy z mieszkańców znajdzie więc swój sposób na patriotyczne świętowanie! 

Szczegółowy godzinowy harmonogram uroczystych obchodów dostępny jest na poniżej załączonym plakacie.

Przypominamy również, że w związku z organizacją XI Pajęczańskiego Biegu Niepodległości, w mieście dojdzie do zamknięcia kilku ulic, co wiąże się z utrudnieniam. O szczegółach można przeczytać w artykule >>> IX Pajęczański Bieg Niepodległości - zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu! Sprawdź którędy nie przejedziesz