Nie lekceważmy ograniczeń prędkość. Policja podsumowała działania „Prędkość” na terenie naszego powiatu

250-177525
fot. KPP w Pajęcznie

14 września 2023 roku odbyły się wojewódzkie działania „Prędkość". Na terenie województwa łódzkiego i naszego powiatu zaobserwować można było zdecydowanie więcej patroli ruchu drogowego. Działania realizowane są cyklicznie, mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Przyświeca jedno - Bądź ostrożny abyś bezpiecznie dojechał do celu!

1Na terenie powiatu pajęczańskiego policjanci drogówki w ramach wojewódzkich działań pod nazwą „Prędkość" skontrolowali 35 pojazdów, ujawniając 30 wykroczeń, w tym 21 przekroczeń prędkości. Za popełnione wykroczenia funkcjonariusze 13 kierowców pouczyli, a 8 zostało ukaranych mandatami karnymi. W tym czasie na głównych ciągach komunikacyjnych, a także na odcinkach dróg, gdzie występuje największe zagrożenie wypadkami drogowymi, można było spotkać radiowozy. Wyznaczone też były statyczne punkty kontroli na których policjanci pracowali z wykorzystaniem mierników prędkości (również tych z wizualizacją). Działania te miały charakter prewencyjny.

- Pomimo wielu apeli i licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych. Liczba osób, które giną w tych zdarzeniach stanowi znaczną część wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek. - Pamiętajmy! W ruchu drogowym sytuacja często bywa bardzo dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.