wersja testowa serwisu

Niebawem finał robót na DW 483 w powiecie pajęczańskim

1619180308c40f5d73ebd3134150510d30751cecaa

Jedna z najbardziej zaawansowanych inwestycji, która będzie niebawem finalizowana, to rozbudowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 483 między Bogumiłowicami a Strzelcami Wielkimi w powiecie pajęczańskim.

Zaawansowanie robót wynosi obecnie blisko 90%. Kończone są roboty brukarskie, w tym zatoki autobusowe. W maju planowane jest ułożenie warstwy ścieralnej i nasadzenia zieleni. Następnie, planowane są: wykonanie oznakowania poziomego i pionowego oraz ostatnie roboty wykończeniowe. Jedną z największych zmian, które już widać, jest nowe rondo w miejscowości Ostrołęka. Działa też oświetlenie drogi.

Przypomnijmy, że zakres inwestycji zakładał oprócz tego m.in.: wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę pozostałych skrzyżowań, rozbiórkę i budowę zjazdów, budowę chodników, ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego, zatok autobusowych, rozbiórkę i budowę przepustów.

Wartość robót to 31,5 mln zł , a umowny termin zakończenia robót to koniec września tego, ale wszystko wskazuje na to, że zakończą się one znacznie wcześniej.

Droga nr 483 jest wykorzystywana jako połączenie w województwem śląskim, zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd do Częstochowy. Jest też alternatywną trasą dla budowanej autostrady A1. W ubiegłych latach rozbudowano inne odcinki tej trasy: w Bogumiłowicach i Ważnych Młynach. W 2020 roku ruszyła również inwestycja na ul. Częstochowskiej w Szczercowie.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi