Niebezpieczne zdarzenia w gminie Działoszyn. Dachowanie osobówki i potrącenie 12-latki

250-17720_20230911-104124_1
fot. KP PSP w Pajęcznie

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło podczas minionego weekendu. Działoszyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 12-letniej dziewczynki oraz dachowania „renówki". 

W sobotę (9 września) o godzinie 17:10 na drodze wojewódzkiej 486 w miejscowości Szczyty, jak wynika ze wstępnych ustaleń pajęczańskiej drogówki, 25-latek kierujący renault megane na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. 

- Kierujący został wytrącony z toru jazdy, wjechał do rowu, następnie uderzył w drzewo i finalnie zatrzymał się na dachu. W wyniku niebezpiecznego zdarzenia kierujący – mieszkaniec Działoszyna doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Tam zlecono pobranie krwi do analizy pod kątem ustalenia stanu trzeźwości oraz kierowania pod ewentualnym działaniem środków odurzających - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek.

Tego samego dnia około 19:50 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, tym razem w Działoszynie w rejonie skrzyżowania ulicy Usługowej z ulicą Piłsudskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pajęczańskich policjantów, 19-letni kierujący volkswagenem golfem, podczas wykonywania na skrzyżowaniu manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na pasach 12-letniej dziewczynce, mieszkance Działoszyna.

- Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego – trzeźwy. Dziewczynka w wyniku zdarzenia doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala - dodaje mł. asp. Wioletta Mielczarek. - W każdym przypadku policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów, przesłuchano świadków oraz zabezpieczono monitoring. Na obecną chwilę prowadzone są czynności i gromadzony materia dowodowy na podstawie którego ustalone zostaną faktyczne okoliczności w/w zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, o uważną jazdę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze oraz własnych umiejętności.