wersja testowa serwisu

Nowe rondo w Ostrołęce będzie przejezdne w najbliższych dniach

Nowe rondo w Ostrołęce będzie przejezdne w najbliższych dniach

Nowe rondo w Ostrołęce, które powstaje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 483 między Bogumiłowicami a Strzelcami Wielkimi, będzie przejezdne we wszystkich kierunkach już w najbliższych dniach. Drogowcy kontynuują inwestycję na pięciokilometrowym odcinku drogi.

Zaawansowanie robót wynosi obecnie ok 76%. Na całym odcinku ułożono warstwę wiążącą. Trwają roboty energetyczne, m.in. przy ustawianiu słupów oświetleniowych oraz kontynuowane są roboty brukarskie.

Przypomnijmy, że zakres zadania zakłada m.in.: wymianę konstrukcji jezdni, przebudowę skrzyżowań, rozbiórkę i budowę zjazdów, budowę chodników, budowę ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszego, budowę zatok autobusowych, rozbiórkę i budowę przepustów, budowę oświetlenia drogowego.


Wartość robót to 31,5 mln zł , a prace powinny zakończyć się do końca września przyszłego roku.

Droga wojewódzka 483 jest wykorzystywana jako połączenie w województwem śląskim, zwłaszcza jeśli chodzi o dojazd do Częstochowy. Jest też alternatywną trasą dla budowanej autostrady A1. W ubiegłych latach rozbudowano inne odcinki drogi nr 483, na terenie powiatu pajęczańskiego: w Bogumiłowicach i Ważnych Młynach. W tym roku ruszyła również inwestycja na ul. Częstochowskiej w Szczercowie.

Źródło: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi