O bezpieczeństwie podczas zimowych ferii na lekcjach z policjantami!

250-16207_20230112-145220_1
KPP Pajęczno

Pajęczańscy policjanci z uwagi na zbliżający się ferie zimowe w województwie łódzkim rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi szkół podstawowych oraz przedszkoli. Tematem wiodącym spotkań były rozmowy na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu na stokach, kuligach, wszelkich innych zabawach, których bezpieczeństwo może być zagrożone.

Ostatni tydzień przed feriami zimowymi, które rozpoczynają się niebawem w naszym województwie to intensywna praca pajęczańskich policjantów. Dzielnicowi, profilaktycy w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2023" odwiedzają dzieci i młodzież szkół podstawowych, przedszkoli na terenie naszego powiatu. Dla mundurowych bezpieczeństwo najmłodszych jest najważniejsze. Okres ferii zimowych to czas licznych wyjazdów dzieci na obozy, zimowiska oraz szusowanie na stokach górskich. 

- Mundurowi uświadamiali uczniów, jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz jakie konsekwencje mogą przytrafić się w razie ich niestosowania. Przypomnieli dzieciom również o zakazie wchodzenia na zmarznięte zbiorniki wodne oraz bezpieczeństwie podczas kuligów. Policjanci informowali dzieci o bezpieczeństwie na drodze, istocie używania elementów odblaskowych oraz o bezpiecznych zabawach w domu oraz podwórku. Mundurowi ostrzegali również przed zagrożeniami jakie niesie nierozsądne korzystanie z internetu. Najstarszych uczniów uświadamiali o odpowiedzialności prawnej w razie popełnienia czynów zabronionych. Wszystko po to, aby dzieci i młodzież dwutygodniową przerwę zimową spędzili bezpiecznie i pełni energii, wrażeń wrócili do szkół. Należ jednak pamiętać, że najważniejszą i podstawową rolę odgrywają w wychowaniu rodzice. Apelujemy więc o ostrożność, rozsądek. Zależy nam, aby wszystkie nasze rady kierowane do uczniów znalazły się wśród elementów wychowawczych rodziców. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo dzieci, wpajanie od najmłodszych lat prawidłowych nawyków zapewne w przyszłości zaowocuje - przekazuje Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.