wersja testowa serwisu

"Odblaskowy Pierwszak" w gminie Strzelce Wielkie - policjanci rozdawali prezenty i rozmawiali o bezpieczeństwie

odblaski
KPP Pajęczno

Program profilaktyczny "Odblaskowy Pierwszak" swym zasięgiem objął gminę Strzelce Wielkie. Celem programu jest przekazanie najmłodszym zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i uświadomienie ich jak istotne znaczenie w bezpieczeństwie na drodze mają elementy odblaskowe.

8 września pajęczańscy policjanci w ramach programu "Odblaskowy Pierwszak" przeprowadzili spotkanie z najmłodszymi w placówkach oświatowych m.in w Zamościu, Wiewcu oraz Strzelcach Wielkich. 

- Takie prelekcje są dla najmłodszych dużą atrakcją i zachęcają do poznawania zasad ruchu drogowego. Policjanci udzielali porad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi przypomnieli dzieciom, że piesi poruszają się po chodniku, a jak go nie ma poboczem, po lewej stronie. Przechodząc przez jezdnię nie należy wbiegać na pasy ani wchodzić na przejście dla pieszych tuż przed jadący pojazd. Nawiązali również do nowych przepisów obowiązujących pieszych. Uświadomili dzieci o zakazie korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, w tym przez przejście dla pieszych - informuje oficer prasowy KPP w Pajęcznie.

Działania "Odblaskowy Pierwszak"dyktowane są dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego. To im policjanci od najmłodszych lat szkolnych uświadamiają prawidłowe nawyki i kształtują postawy wobec bezpiecznego poruszania się po drodze. Bezwzględnie z tym bezpieczeństwem związane są elementy odblaskowe, kamizelki czy opaski, poprawiające widoczność na drodze. Policjanci wraz z Wójtem Markiem Jednakiem przekazali wszystkim uczniom uczestniczącym w spotkaniu kamizelki odblaskowe, które zakupione zostały przez Gminę Strzelce Wielkie.