wersja testowa serwisu

Odnowione pomieszczenia Przedszkola w Działoszynie czekają na najmłodszych mieszkańców gminy

Odnowione pomieszczenia Przedszkola w Działoszynie czekają na najmłodszych mieszkańców gminy
fot. Miasto i Gmina Działoszyn

W budynku po Szkole Podstawowej Nr 2 im. Mik​ołaja Kopernika w Działoszynie przeprowadzono generalny remont pomieszczeń w celu dostosowania ich do potrzeb najmłodszych mieszkańców naszej gminy.

Wykonana przebudowa budynku polegała na zmianie przeznaczenia części pomieszczeń znajdujących się na parterze oraz na piętrze budynku dla potrzeb funkcjonowania Publicznego Przedszkola z pobytem maksymalnie do 228 dzieci. W pomieszczeniach sal zabaw na parterze w 5 salach przebywać będzie 109 dzieci, na piętrze w 6 salach łącznie 119 dzieci.

W ramach przystosowania pomieszczeń pod potrzeby przedszkolaków i ich opiekunów wykonano: roboty elektryczne, teletechniczne, hydrauliczne i budowlane.

Aby zapewnić bezpieczne użytkowanie obiektu należało przede wszystkim spełnić rygorystyczne zalecenia Komendanta Straży Pożarnej dostosowujące budynek i jego pomieszczenia do aktualnych przepisów przeciwpożarowych. Wykonano m.in. oddymianie klatki schodowej, zamontowano centralę wraz systemem sygnalizacji pożaru oraz z czujnikami dymu, wykonano nową sieć hydrantową oraz zamontowano szereg drzwi przeciwpożarowych mających na celu zabezpieczenie odpowiednich stref pożarowych w budynku.

Przebudowane pomieszczenia musiały również spełnić odpowiednie zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Wyremontowano i dostosowano łazienki do potrzeb przedszkolaków, dostosowano pomieszczenia ich przebywania do odpowiednich przepisów sanitarnych, zamontowano osłony na grzejniki, wydzielono odpowiednią salę dla dzieci niepełnosprawnych oraz zamontowano platformę przyschodową mającą na celu umożliwienie im pokonania bariery architektonicznej. Wybudowano i odpowiednio wyposażono pomieszczenia zaplecza kuchennego mające na celu rozdział posiłków do odpowiednich grup przedszkolnych.


W ramach całości prac odświeżono farbą również wszystkie ściany i sufity w salach przedszkolnych oraz pomieszczeniach personelu.

Więcej informacji na temat funkcjonowania placówki można uzyskać:

W Publicznym Przedszkolu Nr 2 przy ul. Szkolnej 4 w Działoszynie
w godzinach pracy przedszkola od godz. 6:30 do godz. 16:00
telefonicznie pod numerem: 513 894 542, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

p.o. dyrektora jest p. Iwona Sikora

link do strony: https://pp2dzialoszyn.szkolnastrona.pl/index.php?c=page&id=131

UWAGA RODZICE!!!

Publiczne Przedszkole Nr 2 w Działoszynie funkcjonuje przez cały rok szkolny, zapewniając opiekę dzieciom z terenu Miasta i Gminy Działoszyn w okresie wakacji.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ.

Źródło: Miasto i Gmina Działoszyn