Pajęczańscy dzielnicowi uczyli pierwszej pomocy

Pajęczańscy dzielnicowi uczyli pierwszej pomocy
KPP Pajęczno

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Kodraniu w gminie Rząśnia odbyło się spotkanie profilaktyczne pajęczańskich dzielnicowych z dziećmi, młodzieżą oraz lokalną społecznością. 

Dzielnicowi podczas swoich codziennych służb poznają potrzeby lokalnej społeczności i otwierają się na jej potrzeby. 29 listopada 2023 roku na prośbę dyrekcji Gminnej Biblioteki Publicznej w Kodraniu zostało przeprowadzone spotkanie profilaktyczne, którego tematyka dotyczyła udzielania pierwszej pomocy. Temat niezmiernie ważny, zajęcia praktyczne przeprowadził wykwalifikowany w tym zakresie dzielnicowy mł. asp. Piotr Charciarek. 

- Na początku mundurowi przypomnieli zasady postępowania w sytuacji, kiedy nastąpi zagrożenie życia tj. zasłabnięcie, utrata przytomności czy złe samopoczucie. I tutaj dzieci zaskoczyły policjantów swoją wiedzą, opowiadając im, kogo należy powiadomić, jakie są numery alarmowe oraz jak zachować własne bezpieczeństwo. Po tej wiedzy teoretycznej nastąpił pokaz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, w którym bardzo chętnie wzięły udział dzieci. Za pomocą specjalnego fantoma dzieci próbowały nawiązać kontakt z ratowaną osobą, sprawdzały oddech i podejmowały działania reanimacyjne - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Spotkanie miało na celu dotarcie do świadomości dzieci, które poprzez naukę udzielania pierwszej pomocy będą umieć pomóc poszkodowanemu w realnym życiu.