wersja testowa serwisu

Pajęczański USC podsumował 2021 rok. Ile osób zmarło, ile wzięło ślub, a ile się rozwiodło? W tych liczbach jest wszystko!

Podsumowanie-demograficzne-roku-2021
UGiM Pajęczno

Pajęczański Urząd Stanu Cywilnego podsumował miniony rok - ze stawień przygotowanych przez urzędników możemy dowiedzieć się ilu mieszkańców przybyło w mieście i gminie, ile par powiedziało sobie sakramentalne tak. Znamy też najpopularniejsze imiona wśród nowonarodzonych. 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 2021 roku w Urzędzie Stanu Cywilnego w Pajęcznie zarejestrowano 13 aktów urodzeń, wśród nich aż 12 sporządzono w oparciu o akt zagraniczny. Jedno urodzenie odnotowano w Pajęcznie. Z zapisów w elektronicznych rejestrach stanu cywilnego wynika, że liczba nowonarodzonych dzieci, mieszkańców gminy i miasta Pajęczno, wynosi 90.

Znane są też najpopularniejsze imiona nadawane dziewczynkom i chłopcom.

Najpopularniejsze w 2021 roku imiona to wśród dziewczynek: Julia, Maja, Maria, Zofia i Zuzanna, a wśród chłopców: Aleksander, Antoni, Franciszek, Jan, Leon i Stanisław.

Jak podkreślają pajęczańscy urzędnicy, optymizmem napawa fakt, że koronawirus nie pokrzyżował planów nowożeńcom. Wzrosła liczba zawartych małżeństw. W 2021 roku USC sporządził 64 akty małżeństwa, w tym 21 par zawarło ślub cywilny, 3 akty wpisano z zagranicy. Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek miał zaszczyt połączyć węzłem małżeńskim dwie pary.

Na drugim biegunie są też te dane, które informują o rozwodach - łącznie odnotowano 18 wyroków sądowych orzekających rozwód.

Na dzień 31 grudnia 2021 r. gminę i miasto Pajęczno zamieszkiwało 11.385 osób zameldowanych na pobyt stały oraz 120 zameldowanych na pobyt czasowy.

Z tych najsmutniejszych informacji, liczba zgonów w odniesieniu do ubiegłego roku spadła. Urząd Stanu Cywilnego zarejestrował 179 zgonów, w tym dwa akty zarejestrowane poza naszymi granicami.

- Nasze zestawienie kończymy pozytywnym akcentem. W 2021 roku zorganizowany został Jubileusz 50-lecia „Złote Gody". W tym zaszczytnym gronie Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek uhonorował nadanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie 26 par z terenu gminy i miasta Pajęczno - kończą pracownicy USC.