Pajęczno: 27 par świętowało Złote Gody! Były medale, życzenia i wspólna zabawa [Foto]

GRUPA_6943-scaled
UM Pajęczno

Złote gody, czyli 50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Chwila niecodzienna i wspaniała, nie tylko dla Jubilatów, ich rodzin, ale także dla władz państwowych i samorządowych.

Zgodność, wzajemne zrozumienie, szacunek oraz trud pracy jaki został włożony dla dobra założonej przed pół wiekiem rodzin został doceniony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, dowodem czego jest przyznanie Szanownym Jubilatom "Medali za długoletnie Pożycie Małżeńskie".

W dniu 17 września, aktu dekoracji dokonał Burmistrz Pajęczna Piotr Mielczarek w towarzystwie Starosty Pajęczańskiego – Zbigniewa Gajęckiego. Uhonorowanych zostało 27 par z terenu gminy Pajęczno, które zawarły związek małżeński w 1973 roku.

Zaproszeni goście wraz z Burmistrzem Pajęczna, w kierowanych do Jubilatów słowach podkreślili, że dzisiejszy Jubileusz jest idealnym momentem odznaczenia tych wszystkich, którzy przez lata tworzyli wzór podstawowej jednostki społecznej, jaką jest rodzina. Niebywałą sztuką jest tworzenie małżeństwa w znoju i chorobie, w radości i szczęściu przez tak długie lata, w dobrej relacji. Gratulując parom, podkreślono wdzięczność za piękny, bezcenny dar, głęboką miłość, wzajemne zrozumienie i wyrozumiałość, które pozwoliły kroczyć wiele lat jedną drogą i są wzorem dla wszystkich. Zaznaczając, że małżeństwo to rozmowa, akceptacja, kompromis i miłość.

Spotkanie odbyło się w sympatycznej, uroczystej atmosferze, pełnej wspomnień, śmiechu, łez oraz wzruszeń. Po części oficjalnej Jubilatów i Gości zaproszono na poczęstunek.

Niedzielna uroczystość była poświęcona pięknemu Jubileuszowi 50 – lecia pożycia małżeńskiego, który obchodziły następujące pary

Państwo:

 1. Elżbieta i Tadeusz Balcerzak
 2. Halina i Edward Cichowlas
 3. Halina i Jacek Cytarzyńscy
 4. Alicja i Stanisław Dominikowscy
 5. Halina i Tadeusz Drabik
 6. Maria i Wacław Gwizda
 7. Anna i Czesław Hałaczkiewicz
 8. Teresa i Stanisław Janeczek
 9. Danuta i Andrzej Jabłońscy
 10. Barbara i Stanisław Jędrzejczak
 11. Barbara i Lech Janerka
 12. Zenobia i Józef Kowalczyk
 13. Teresa i Henryk Kiełbik
 14. Halina i Tadeusz Krawczyk
 15. Wiesława i Krystian Mizera
 16. Teresa i Marian Olech
 17. Zofia i Michał Paśnik
 18. Zenona i Jan Paurowicz
 19. Teresa i Zdzisław Płaczek
 20. Henryka i Tadeusz Popiel
 21. Teresa i Krzysztof Pluskota
 22. Ewa i Jerzy Sadowscy
 23. Danuta i Władysław Sikora
 24. Jolanta i Edmund Sikora
 25. Irena i Jan Sitko
 26. Anna i Stanisław Stefańscy
 27. Helena i Jan Szmajdzińscy


Dostojnym Jubilatom gratulujemy tak pięknie dotrzymanego zobowiązania, życzymy zdrowia, pogody ducha oraz życzliwej opieki i miłości od najbliższych na wspólne kolejne lata.

Źródło: UM Pajęczno