Pajęczno: Trzy osoby w szpitalu po zderzeniu audi z mercedesem. Co wydarzyło się na skrzyżowaniu Częstochowskiej z ulicą Kilińskiego? [Foto]

Poważny wypadek w Pajęcznie. Co wydarzyło się na skrzyżowaniu Częstochowskiej z ulicą Kilińskiego? [Foto]
KPP Pajęczno

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu to główna przyczyna zdarzenia drogowego w Pajęcznie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego groźnego zdarzenia drogowego.

Przypomnijmy, w miniony wtorek, 9 maja o godzinie 14:30 doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ulicy Częstochowskiej z ulicą Kilińskiego w Pajęcznie. 

- Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy pracowali na miejscu wynika, że 29-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego, kierując samochodem marki audi, na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym mercedesem, którym kierował 21-latek. Do szpitala zostali przewiezieni kierujący pojazdami oraz z 34-letnia pasażerka audi - informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego wypadku.

- Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać ma obowiązek się upewnić, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od naszych decyzji podejmowanych na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.