wersja testowa serwisu

Pajęczno uczci Narodowe Święto Niepodległości! Co jest w planach 11-listopadowego świętowania?

Pajęczno uczci Narodowe Święto Niepodległości! Co jest w planach 11-listopadowego świętowania?
Pixabay

Samorządowcy z miasta i powiatu Pajęczno serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2021 roku. 

Zbiórka uczestników obchodów zaplanowana jest na godzinę 09:10 przed budynkiem Ratusza w Pajęcznie przy ul. Parkowej 8/12.

Na godzinę 9.15 zaplanowano podniesienie flagi państwowej i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Później delegacje przejdą z wiązankami kwiatów pod trzy lokalizacje: na cmentarz, na Grób Żołnierzy, pod budynek ZUS i tamtejszą pamiątkową tablicę. Kwiaty zostaną także złożone pod tablicami przy kościele pod wezwanem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pajęcznie. O godzinie 10.30 zaplanowano w tej świątyni nabożeństwo w intencji Ojczyzny. Godzinę później będzie można wysłuchać koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu Anity Urban.

Obchodom 103. rocznicy odzyskania prze Polskę niepodległości będzie też towarzyszyć szereg imprez, zarówno o charakterze kulturalnym, jak i sportowym - szczegóły na załączonym poniżej plakacie.