Pijacki rajd zakończony dewastacją barierek i "lądowaniem" w rowie [Foto]

250-16988_20230516-105650_1
KPP Pajęczno

Podczas minionego weekendu pajęczańscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, 64-letni mężczyzna posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i spowodował zdarzenie drogowe. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

13 maja o godzinie 13.00 dyżurny pajęczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Starych Gajęcicach na drodze krajowej numer 42. Funkcjonariusze zastali w rowie peugota

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 64-letni mieszkaniec Pajęczna, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w barierki ochronne, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Policjanci sprawdzili trzeźwość mężczyźnie. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a peugeot nie posiadał aktualnych badań technicznych. Nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzny trafi pod ocenę sądu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia w Pajęcznie na ulicy Targowej w godzinach południowych policja zatrzymała do kontroli drogowej 32-letniego mieszkańca gminy Pajęczno, który wsiadł za kierownicę bmw mając 0,22 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił uprawnienia do kierowania. Czeka go zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 3 lat oraz grzywna od 2500 złotych. O wszystkim zdecyduje sąd.

- Apelujemy o rozsądek! Nasze odpowiedzialne zachowanie ma zdecydowany wpływ na bezpieczeństwo na drodze i w jej pobliżu. Nietrzeźwi kierujący stwarzają poważny problem na drogach. Ich obecność może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Pamiętaj, piłeś nie wsiadaj za kierownicę pojazdu! - podsumowuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej komendy.