Pijana kierująca doprowadziła do zderzenia auta z betonowym płotem i chciała jechać dalej!

Zrzut-ekranu-2023-11-10-o-12.47.03
fot. KPP Pajęczno

Zdecydowana reakcja policjanta z bełchatowskiej komendy doprowadziła do zatrzymania 53-letniej pijanej kierującej oplem, która w miejscowości Bugaj Lipnicki uderzyła w betonowy płot, po czym nadal chciała kontynuować jazdę, którą uniemożliwił świadek. Miała szczęście – mogło zakończyć się tragicznie dla niej i innych uczestników. Dziękujemy za reakcję na zagrożenie i wzorową, godną naśladowania postawę obywatelską!

8 listopada 2023 roku kwadrans przed dwudziestą oficer dyżurny pajęczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bugaj Lipnicki z przypuszczeniami osoby zgłaszającej, że sprawczynią zdarzenia może być nietrzeźwa kobieta. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego, który zastał rozbitego opla na betonowych przęsłach ogrodzenia oraz 53-letnia kierującą, mieszkankę naszego powiatu. Przypuszczenia świadka okazały się słuszne ponieważ po sprawdzeniu trzeźwość kierującej okazało się, że miała w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Mieszkaniec naszego powiatu jadąc swoim samochodem zauważył uszkodzony płot, uszkodzoną corsę i kierującą próbującą nieudolnie wyjechać z pobocza. Mężczyzna niezwłocznie uniemożliwił jej jazdę i natychmiast powiadomił Policję. To dzięki właśnie takiej postawie kolejny nietrzeźwy kierujący odpowie przed sądem i nie doszło do kolejnej tragedii na drodze. Kobiecie policjanci już zatrzymali prawo jazdy. Odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3, sądowym zakazem prowadzenia pojazdów oraz wysoką grzywną. Świadek zdarzenia to funkcjonariusz bełchatowskiej komendy - policjantem jest się nie tylko w służbie, ale i poza nią.

Przypominamy, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać policji.

Źródło: KPP Pajęczno