wersja testowa serwisu

Pijany kierowca z podwójnym zakazem prowadzenia pojazdów ujęty przez świadka

alkomat-alkohol

Mając 2.5 promila alkoholu w organizmie oraz dwa zakazy sądowe zakazujące mu wsiadanie za kierownice został ujęty przez obywatela, gdy uderzył w krawężnik i uszkodził swój pojazd.

17 maja 2021 roku, o godz. 17.00 oficer dyżurny pajęczańskiej policji otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy w miejscowości Skąpa w gminie Strzelce Wielkie. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, 22-letni mieszkaniec gminy Szczerców zwróciło uwagę na VW Polo, który jechał cała szerokością jezdni a następnie wjechał na krawężnik i uszkodził pojazd. Widząc to zgłaszający natychmiast podbiegł do pojazdu, zabrał kluczyki kierującemu, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Podczas rozmowy z kierującym Volkswagenem od razu wyczuł silna woń alkoholu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości urządzenie pokazało 2.5 promila alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że nie jest to pierwszy wybryk 47-letniego mieszkańca Gminy Sulmierzyce, ponieważ posiada już 2 zakazy sadowe prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Pajęcznie