wersja testowa serwisu

Piknik w III rocznicę Programu „Czyste Powietrze” w Łowiczu

pexels-photo-929362

W niedzielę, 26 września 2021 r. na Nowym Rynku w Łowiczu odbędzie się Piknik Programu „Czyste Powietrze" w Łowiczu, którego organizatorem będzie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. W czasie pikniku, który rozpocznie się o godz. 11:00 a zakończy o godz. 17:00, będzie można wziąć udział w rozgrywkach Pokoju Wyzwań (Challenge Room), otrzymać szczegółowe informacje na temat Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze" oraz obejrzeć bolid solarny drużyny Lodz Solar Team z Politechniki Łódzkiej!

Celem wydarzenia jest zwiększenie wiedzy na temat dostępnych i wykorzystanych środków finansowych w regionie łódzkim, w tym głównie przekazanie informacji na jakie działania przeznaczane są środki z PPCP i dla jakich grup beneficjentów i zachęcenie do udziału w programie. Stąd zapraszanie do wspólnej zabawy edukacyjno-promocyjnej na temat „Czystego Powietrza", skierowane do mieszkańców całego województwa!

Warto zaznaczyć, ze tego typu pikniki odbeda się tylko w trzech 3 powiatowych miastach województwa łowickiego! W piątek, 24 września odbędzie się na pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim, w sobotę 25 września zawitamy do Sieradza, a w niedzielę, 26 września właśnie w Łowiczu.

Pokój Wyzwań (Challenge Room) zostanie ulokowany w bezpośrednim sąsiedztwie stoiska WFOŚiGW, w którym będzie usytuowany punkt konsultacyjny dla uczestników wydarzenia i mieszkańców województwa łódzkiego, którzy chcą skorzystać z Programu „Czyste Powietrze".


Nie mniejszą atrakcją będzie prezentacja wspomnianego już wyścigowego samochodu solarnego Eagle Two, który jest dziełem studentów z Koła Naukowego Politechniki Łódzkiej. Warto zaznaczyć, że Lodz Solar Team w minioną niedzielę zostali wicemistrzami Europy, zdobywając swój kolejny, 13-sty tytuł mistrzowski podczas wyścigów samochodów napędzanych energią słoneczną iLumen Europan Solar Challenge w Belgii! Tylko jednym punktem wyprzedzili ich Włosi. Studenci starają się zadbać o środowisko niwelując ilość spalin, więc idealnie wpisuję się w cel Programu „Czyste Powietrze".

Rodzimy bohater - Eagle Two ma bowiem wbudowaną baterię, która osiąga moc 60kWh, tak jak auto amerykańskiej marki Tesla, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Co ciekawe, naładowanie takiej baterii na stacji dokującej, o mocy 150kWh, zajmuje tylko około 1 godziny. Więcej o tym niezwykłym aucie i regułach wyścigów, które znacznie odbiegają od tradycyjnych, opowie sam zespół na pikniku.

Szczegółowy grafik wydarzenia WFOŚiGW w Łodzi:

  • piątek, 24 września 2021 r. w godz. 13.00 - 18.00 pl. Kościuszki, Tomaszów Mazowiecki,
  • sobota, 25 września 2021 r. w godz. 12.00 – 18.00 Rynek, Sieradz,
  • niedziela 26 września 2021 r. w godz. 11.00 – 17.00 Nowy Rynek, Łowicz.
Szczegóły, dotyczące Programu „Czyste Powietrze" można znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW w Łodzi http://www.wfosigw.lodz.pl i portalu beneficjenta https://portal.wfosigw.lodz.pl/
Źródło: UM Łowicz