Najważniejsze wideo w epj24

Policjanci rozdawali serduszka. Walentynkowa akcja na drogach pajęczańskiego regionu [Wideo, foto]

epj
KPP Pajęczno

14 lutego to „Dzień Zakochanych" popularnie zwany Walentynkami. Dzień, w którym królują serduszka i czerwony kolor. Pajęczańska drogówka przypominając kierującym o właściwych zachowaniach, rozdawali symboliczne serduszka z wymownym napisem „ZWOLNIJ – jak kocha to poczeka".

Walentynki kojarzą się głównie z miłością, która przejawia się między innymi poprzez troskę o bezpieczeństwo osób nam bliskich. Każdy kto obchodzi to święto, na swój sposób okazuje i wyznaje miłość. 

- My dziś również kierującym wręczaliśmy symboliczne zapachowe serduszka ze specjalnej limitowanej edycji: „ZWOLNIJ – jak kocha to poczeka". Była to kolejna dla nas okazja, aby uczestnikom ruchu drogowego przypominać o ostrożności i zasadach bezpieczeństwa. Zależny nam by rady, które przekazujemy, organizowane akcje profilaktyczne przyniosły wymierne skutki - mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Jak dodaje rzeczniczka pajęczańskiej komendy dzisiejsze rozmowy z mundurowymi spotkały się z pozytywnym odzewem. Takie działania mają na celu zwrócić uwagę kierujących na to, że lepiej dotrzeć do celu niż nie dotrzeć wcale. Zapachowe serduszko zawieszone w samochodzie przypominać będzie, aby nie przekraczać dozwolonych prędkości. Pośpiech na drodze nie jest wskazany, a bliska nam osoba jak kocha to poczeka. Wszystkim życzymy, aby bezpiecznie dotarli do celu.