Policjanci rozmawiają o bezpieczeństwie przed nadchodzącymi wakacjami

250-17138_20230602-145045_1
KPP Pajęczno

Wakacje zbliżają się dużymi krokami. To czas kiedy wszyscy chcemy aktywnie go wykorzystać, stwarzamy wiele możliwości i atrakcji dla najmłodszych. W trosce o bezpieczeństwo dzieci na wakacyjnych wyjazdach i nie tylko, policjanci organizują liczne spotkania w szkołach. Uświadamiają uczniów o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

2 czerwca pajęczańscy dzielnicowi spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej numer 2 im. Polskich Noblistów w Pajęcznie. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli swoim młodym słuchaczom o bezpiecznym poruszaniu się na drodze, w miejscach gdzie występuję woda i wszędzie tam gdzie przebywają. W myśl akcji „Bezpieczne wakacje" oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" policjanci uświadamiają najmłodszych przed konsekwencjami nieprawidłowych zachowań. 

- Takie działania prowadzone są po to, aby każdy wakacyjny dzień zakończył się dla dzieciaków bezpiecznie i aby wróciły do szkoły ze wspaniałymi wspomnieniam, a nie czasem z tragicznymi informacjami. Niestety poprzez nierozsądne postępowanie wiele sytuacji pozostaje nieodwracalnych w skutkach. Mundurowi opowiedzieli jak zachować się w sytuacjach kiedy zaatakuje lub próbuje zaatakować pies. Uczestniczące dzieci uświadomili jak właściwie zareagować i co zrobić w takiej sytuacji, jaką właściwą przyjąć pozycję ciała. Taką jest pozycja „żółwia", poznał ją każdy uczestnik spotkania z policjantami - przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z KPP Pajęczno.

Uczniowie klas szóstych dodatkowo wysłuchali dzielnicowych o problemach jakie niesie ze sobą „świat internetowy". Podczas prelekcji ostrzegali jak niebezpieczne może być hejtowanie oraz nawiązywanie kontaktu z nieznajomymi. Wszystkim uczestnikom spotkania dzielnicowi życzyli udanych, pełnych pozytywnych wrażeń i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.