wersja testowa serwisu

Policjanci z Drzewicy w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych

Zrzut-ekranu-2020-09-23-o-09.18.55
fot. KPP w Opocznie

O tym jak zminimalizować zakażenie wirusem COViD-19 z uczniami Szkoły Podstawowej w Poświętnem, rozmawiali drzewiccy dzielnicowi

Obecna sytuacja epidemiczna wymusiła na wszystkich dostosowanie naszej codzienności do zaleceń wydawanych przez specjalistów z dziedziny epidemiologii. Policjanci działania profilaktyczne realizują w ograniczonym zakresie z zachowaniem szczególnych zasad reżimu sanitarnego.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drzewicy, na zaproszenie dyrekcji szkoły podstawowej w Poświętnem, na terenie boiska sportowego spotkali się z uczniami, by porozmawiać o nowym zagrożeniu z jakim przyszło nam się wszystkim zmierzyć. Mundurowi szczególną uwagę zwrócili na zasady bezpieczeństwa jakie w tej materii obowiązują nas wszystkich- nie tylko uczniów. Zachęcali dzieci do przestrzegania nowych zasad takich jak częste, dokładne mycie rak i ich dezynfekowanie, zachowanie dystansu społecznego oraz zakładanie maseczek ochronnych. Wspólnie z nauczycielami starali się przekonać najmłodszych, że takie działania mogą w znaczącym stopniu ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby.

Przy okazji spotkania z najmłodszymi dzielnicowi poruszyli także zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze oraz w szkole.

źródło: KPP w Opocznie